Szukaj
  • domowearomaty

Magia zapachów

Zapachów mamy mnóstwo! I ile ludzi na globie tyle odczuć zapachowych. To tak jak z zakupem perfum - dla jednej osoby typowe Chanel no5 będzie szczytem luksusu i elegancji a dla drugiej to typowe babcine mydełko. Mamy różne nosy i różnie odczuwamy poszczególne aromaty. Ale do rzeczy. Zajmijmy się tym co nasze Domowe Aromaty oferują w swoich produktach czyli naturalne olejki eteryczne.

Na pewno część osób mająca do czynienia z olejkami zauważyła, że syntetyki znacząco różnią się od natury. Chociażby nasza "królowa lawenda" w typowej taniej świecy drogeryjnej pachnie lekko słodko, trochę cytrynowo, większość osób powie, że przyjemnie, nie da się także ukryć, że wzbogacona jest o wzmacniacze zapachu. Naturalny olejek eteryczny lawendowy znacznie temu zapachowi odbiega - jest to typowy zimny zapach kwiatu lawendy, dość mocno ziołowy, spotkałam osoby w moim otoczeniu, które pierwszy raz wąchając otwartą buteleczkę mówili: "jej, jak to śmierdzi!" :) I fakt, zapach jest specyficzny ale jego działanie potrafi nas bardzo pozytywnie zaskoczyć po dłuższym czasie.

I tak jest z większością olejków eterycznych: są zapachy słodkie i przyjemne, jak pomarańcza, cytryna, są zapachy zaskakujące jak chociażby wspomniana lawenda, drzewo różane, jodła syberyjska a są i zapachy bardzo trudne jak boswellia czyli kadzidłowiec indyjski. Jest to zapach bardzo specyficzny, bardzo zimny, balsamiczny, lekko terpentynowy - ja osobiście go uwielbiam ale nie ukrywajmy dom pachnie wtedy bardzo oryginalnie - potrafi być trudny w odbiorze.

Zamawiając u nas świece warto wcześniej dotrzeć do olejków eterycznych i je powąchać, są dostępne w dobrych sklepach zielarskich, mydlarniach a można sobie zamówić małą próbkę w sklepach internetowych. Dobrze wiedzieć z czym będziecie mieć do czynienia i co chcielibyście mieć u siebie w swoim otoczeniu. Nie zapominajmy także, że świeca zapachowa pachnie lekko także po jej zgaszeniu - zastanówcie się więc nad aromatem bo będzie z Wami na dłużej :)

O rzecz ostania, mianowicie rodzaje aromatów. Domowe Aromaty będą się rozkręcać z czasem ale najpierw musimy zobaczyć w czym gustujecie. Zaczniemy więc od olejków tzw. bezpiecznych dla odbioru i powszechnych aby stopniowo przygotować Was na cięższe zapachowo tematy :) Ale jeśli już na tym etapie jesteście koneserami w aromaterapii, piszcie - specjalnie dla Was stworzymy to co już znacie i chcecie mieć w swoim domu! Jedyne czego dla Was nie zrobimy - otóż nie pójdziemy na kompromis i nie dodamy do naszej świecy sojowej aromatu pieczonego jabłka, lukrowanej landrynki albo ciastka czekoladowo waniliowego, dlaczego? Z prostej przyczyny, doprawienie wegańskiej świecy naturalnej sztucznym olejkiem zapachowym jest czystym barbarzyństwem a my mordercami nie jesteśmy. Zaoferujemy Wam za to dary matki natury!

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie