Nasze aromaty

Naturalne olejki eteryczne

Nasze świece zawierają naturalne olejki eteryczne oraz kompozycje zapachowe, które posiadają analizy i certyfikaty bezpieczeństwa. 

Świece z naturalnymi olejkami eterycznymi pachną subtelnie i łagodnie, nie dominują otoczenia swoim zapachem, delikatnie je wzbogacając w swój aromat. 

Lawenda

Naturalny olejek eteryczny

Olejek eteryczny destylowany z najlepszej jakości lawendy (Lavandula Angustifolia) uprawianej we Francji. Wyróżnia się wyraźnym lawendowym aromatem i bogatym spektrum olejków lotnych. W charakterze jako zimny, dość mocno ziołowy. Właściwości: uspokajające, relaksujące, odprężające, odświeżające, pomocny przy bezsenności.

Sosna

Naturalny olejek eteryczny

Olejek eteryczny z sosny zwyczajnej wywodzącej się z Tyrolu w Austrii, jeden z najszerzej rozpowszechnionych gatunków drzew. W charakterze zimny, drzewny, żywiczny typowy dla sosny. Właściwości: uspokajające, korzystnie wpływa na układ oddechowy, relaksujący.

Pomarańcza

Naturalny olejek eteryczny

Otrzymywany z owoców drzewa pomarańczowego. W charakterze ciepły, słodki i orzeźwiający. Właściwości: działanie antydepresyjne, energizujące, poprawiające apetyt (świetny do jadalni), pomocny przy migrenach i bólach głowy, stosowany jako afrodyzjak.

Goździk

Naturalny olejek eteryczny

Otrzymywany z pąków goździkowca korzennego, znany jako czapetka pachnąca. W charakterze, ciepły, ostry, typowo korzenny, najczęściej łączony u nas z pomarańczą . Właściwości: poprawia nastrój, pobudza, olejek zwalcza wirusy i roztocza

Rozmaryn

Naturalny olejek eteryczny

Olejek otrzymywany z krzewu rozmarynu. W charakterze wybitnie ziołowy, świeży, delikatnie drzewny. Właściwości: poprawia samopoczucie, ułatwia spokojny relaksujący sen, działa pozytywnie na układ oddechowy.

Cytryna

Naturalny olejek eteryczny

Olejek cytrynowy pozyskiwany jest w owoców drzewa cytrusowego. W charakterze słodki, intensywnie cytrusowy, orzeźwiający, delikatnie ziołowy. Właściwości: pobudzający, relaksujący, pomaga zwiększyć koncentrację, łagodzi stany depresyjne i przygnębienie.

Cynamon

Naturalny olejek eteryczny

Wytwarzany z kory cynamonowca cejlońskiego (cinnamomum verum). W charakterze intensywny, korzenny, słodki, drzewny. Właściwości: poprawia koncentrację, zwiększa aktywność mózgu, wspomaga pamięć, łagodzi bóle głowy, odstrasza komary.

Paczula

Naturalny olejek eteryczny

Olejek powstaje z rośliny tropikalnej Azji paczulki wodnej. W charakterze: ziemisty, drzewny, lekko korzenny. Właściwości: uspokajające, antydepresyjne, rozjaśnia umysł, poprawia nastrój, przynosi ulgę w bezsenności, jest afrodyzjakiem.

Olibanum

Naturalny olejek eteryczny

Teb cenny olejek znany jest także jako frankincense lub kadzidłowy. Pozyskiwany z żywicy drzew Boswellia. W charakterze: głęboki, dymny, żywiczny, świeży, zimny. Właściwości: łagodzi objawy astmy, stosowany w medytacji, łagodzi zmęczenie, stres i niepokój.

Drzewo różane

Naturalny olejek eteryczny

Olejek pozyskiwany z kory drzewa różanego rosnącego w Brazylii. W charakterze: drzewny, korzenny, lekko kwiatowy. Właściwości: uspokajające i antydepresyjne, wzmaga koncentrację, działa jako afrodyzjak.

Geranium

Naturalny olejek eteryczny

Geranium to naturalny olejek eteryczny pozyskiwany z kwiatów pelargonii. W charakterze mocno kwiatowy, delikatnie różany, chłodny. Właściwości: działa łagodząco na bóle głowy, uspokaja, łagodzi napięcie, odstrasza owady.

Ylang

Naturalny olejek eteryczny

Olejek ten otrzymywany jest z kwiatów drzewa ylang-ylang. W charakterze dość silny, kwiatowy, słodkawy. Właściwości: odpręża, poprawia jakość snu, uspokaja i relaksuje, wycisza.

 
DSC_7074.jpg

Informacje o nas

Nasza historia

Nie jest tajemnicą ludzki zmysł węchu jest nierozerwalnie związany z ośrodkami mózgu odpowiedzialnymi za emocje i dobre samopoczucie. Dlatego każdy zapach, jaki tworzą Domowe Aromaty, jest inspirowany wzruszającymi przeżyciami — od wspomnień z dzieciństwa po cudowne podróże i przygody z bliskimi.


Nasze różnorodne źródła inspiracji pozwalają nam zaspokoić potrzeby piękna i estetyki. Podczas gdy niektóre z nich dają zastrzyk energii, inne zawierają kojące aromaty pomagające odprężyć się po ciężkim dniu.

Kontakt